Смілянам нагадують, як подбати про свій страховий стаж

Страховий стажДо уваги фізичних осіб-підприємців – період Вашої діяльності з 2004 року зараховується до страхового стажу за даними поданої звітності щодо сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Начальник відділу СІС та ЕР№3 Смілянського відділу обслуговування громадян управління ПФУ в Черкаській області Оксана Постьова зазначає, відповідно до Постанови Пенсійного фонду України від 03.12.2013 №25-2, відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам ПФУ за період до 01 січня 2011 року подаються лише за результатами перевірок, здійсненої за заявою платника.

За період з 01 січня 2011 року згідно Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 14.04.2015р. № 435 (зі змінами) звітність подається страхувальниками самостійно.

Згідно з Законом України від 15.05.2003 № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» ФОП позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, що унеможливлює подання звітності до Пенсійного фонду України.

У зв’язку із вищезазначеним, до подання заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, Вам необхідно звернутися до Пенсійного фонду України за місцем реєстрації для перевірки поданої звітності та зарахування страхового стажу.

Тому подбайте про свій стаж до припинення підприємницької діяльності!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *