Смілянам нагадують, від сплати страхових внесків залежить розмір майбутньої пенсії

трудова книжка пенсіяПринцип прямої залежності розміру пенсії від здобутого страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачені внески, регламентовано Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII. Від тривалості страхового стажу також залежить розмір допомоги по безробіттю та лікарняних, що нараховуються у передбачених законодавством випадках.

Про це інформують у Смілянському відділы обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області.

Протягом наступних 10 років норма страхового стажу для визначення права на пенсію щороку збільшуватиметься на 12 місяців. У 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років.

Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески на суму не меншу, ніж мінімальний страховий внесок. 

Варто знати: якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, то періоди, за які не сплачені внески, не будуть зараховані під час обчислення страхового стажу найманого працівника, а заробіток не буде врахований для розрахунку розміру соціальних виплат.

За матеріалами Головного управління ДФС у Черкаській області по м. Смілі та Смілянському району заборгованість зі сплати єдиного внеску в області на 01.07.2019 становить 18,1 млн. грн, у тому числі 57 юридичних осіб мають заборгованість 7,9 млн. грн, 1183 фізичних осіб-підприємців – 10,2 млн. грн. Найманим працівникам роботодавців-боржників через несплату єдиного внеску не враховано до страхового стажу від 1 місяця до 7 років роботи.

Найбільшими боржниками області є:
1. Смілянська філія ТОВ «Еліт» – 1,8 млн. грн.. (не сплачено внески з липня 2014 року).
2. Комунальне житлово-виробниче підприємство «Наш дім» – 1,3 млн. грн. (не сплачено внески з лютого 2011 року).
3. Державне підприємство «Приладобудівний завод «Райдуга» – 1,2 млн. грн.. (не сплачено внески з липня 2012 року).

Відповідно до чинного законодавства, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску та страхових внесків не підлягає списанню та стягується з нарахуванням штрафних санкцій та пені.

Наймані працівники можуть самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцем за допомогою Веб-порталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та у разі виявлення порушення своїх страхових та трудових прав повідомляти контролюючі органи.
Додатково інформуємо, що на 01.07.2019 заборгованість зі сплати платежів, які адмініструє Пенсійний фонд України, мають 72 платника по м. Смілі та Смілянському району на суму 7,3 млн. грн. (страхові внески, пільгові пенсії, штрафні санкції, пеня тощо).

Найбільші обсяги заборгованості з платежів до Пенсійного фонду в області обліковуються за платниками:

– Державне підприємство «Приладобудівний завод «Райдуга» – 3,1 млн. грн. (42% загальної суми заборгованості);

– Державне підприємство «Машинобудівний завод «Оризон» – 2,1 млн. грн. (29% загальної суми заборгованості );

– Державне підприємство фірма «Оризон-промжитлобуд»» – 0,8 млн. грн. (11% загальної суми заборгованості ).

Смілянам нагадують, вчасно сплачені внески є запорукою соціальної захищеності.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *