Смілянам нагадують, що робити, якщо натрапили на вибухонебезпечні предмети

арсенал вибухових предметівРятувальники нагадують смілянам, що робити, як виявили вибухонебезпечні предмети. Артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів – усе це можна виявити на землі у лісі, на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, а також на дні річок.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу.

Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпасу утворюються хімічні сполуки, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів.

Якщо вибуховий снаряд пролежала в землі десятки років і не вибухнув, це не означає, що він безпечний.

Якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих:
• не чіпайте, не рухайте знахідку;
• зафіксуйте час, коли вона була виявлена;
• відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;
• відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
• припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;
• організуйте охорону до приїзду спецфахівців та не допускайте сторонніх осіб;
• про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити до Cлужби порятунку «101» чи до поліції за номером «102».

Запам’ятайте! Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно. Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки фахівці піротехнічних груп, які мають навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *