Смілянам нагадують про довідку, яка підтверджує статус податкового резидента

Сміла_ОДПІПрацівники Смілянської об’єднаної податкової інспекції продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу на актуальні теми. Зокрема, фіскали нагадують про довідку, яка підтверджує статус податкового резидента.

Довідку-підтвердження статусу податкового резидента України (далі — довідка) затверджено наказом № 173, який видано з метою застосування міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування юридичних та фізичних осіб України, які отримують доходи за межами України.

Довідкою підтверджується, що юридична або фізична особа є платником податків в Україні і резидентом України у розумінні відповідного договору про уникнення подвійного оподаткування.

Згідно з п. 2 цього наказу довідку видає державна податкова інспекція за місцезнаходженням юридичної особи (місцем проживання фізичної особи) на своєму бланку протягом 10 робочих днів з моменту подання письмового звернення такої особи.

Отже, довідка видається фізичній особі — платнику податків в Україні за її письмовим зверненням у випадку, коли така фізична особа отримує доходи за межами України та підпадає під дію відповідного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування.

Для визначення резидентського статусу фізичної особи з метою оподаткування отриманого нею доходу, зокрема, у вигляді спадщини на території України слід керуватися пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, яким установлено поняття «резидент» та умови визнання з метою оподаткування фізичної особи резидентом України. При цьому пп. 14.1.122 зазначеного пункту встановлено, що нерезидент — це фізична особа, яка не є резидентом України.

Слід зауважити, що відповідно до пп. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу за результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну декларацію, в якій зазначити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *