Міністерство соціальної політики й представники ОСББ узгодили позиції щодо виплат пільг і субсидій мешканцям будинків

Днями відбулася робоча зустріч Міністра соціальної політики України Андрія Реви з представниками ОСББ з різних міст України.
На зустрічі обговорили проблемні питання виплати пільг і субсидій громадянам, котрі проживають у будинках ОСББ.

За результатами обговорення було домовлено про наступний алгоритм запровадження монетизації пільг і житлових субсидій громадянам, котрі проживають у будинках ОСББ:

І етап (перехідний):

1) Монетизація пільг і субсидій на всі види внесків до ОСББ, що охоплені чинною системою соціального захисту (у т.ч. на управління і утримання багатоквартирного будинку, вивезення твердих і рідких побутових відходів, опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання і централізоване водовідведення, газо- і електропостачання), – запроваджується, починаючи з нарахувань таких внесків, з січня 2018 року;

2) Починаючи з нарахувань за січень 2018 року, ОСББ нараховують співвласникам внески в повному розмірі (без зменшення їх на суму пільг і житлових субсидій). Місцеві органи соціального захисту населення при надходженні коштів відповідної субвенції з Державного бюджету перераховують суми пільг і житлових субсидій громадянам- отримувачам пільг і житлових субсидій на поточні рахунки ОСББ та одночасно надсилають ОСББ реєстри громадян, за яких перераховано пільги та субсидії, із зазначенням сум за кожного громадянина. ОСББ зараховують такі кошти в рахунок сплати громадянином відповідних внесків та зменшують йому нарахування в наступних періодах;

ІІ етап (відкриття «соціальних карток»):

1) Із дати, яка ще має бути додатково визначена, розпочинається випуск спеціальних банківських карток для зарахування на них пільг і житлових субсидій у грошовому вигляді;

2) Такий випуск розпочинається з громадян, які проживають у будинках ОСББ, за організаційного сприяння ОСББ;

3) Після випуску таких карток більшістю громадян-отримувачів пільг і субсидій в будинку ОСББ, за повідомленням ОСББ місцевому органу соціального захисту розпочинається виплата пільг і субсидій таким громадянам безпосередньо на картки.

Для реалізації описаного алгоритму сторони погодилися терміново спільно з іншими зацікавленими відомствами відпрацювати необхідні зміни до законодавства. Це спільне бачення розв’язання проблеми досягнуто представниками ОСББ і Міністерством соціальної політики України.

Зазначені позиції потребують узгодження з Мінрегіонбудом, Мінфіном, Держказначейством, ДФС, Національним банком України.

Прес-служба Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *