Смілян закликають достовірно відображати у звітності показника «нове робоче місце»

Смілянам наголошують про  необхідність достовірного відображення в звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування показника «Кількість створених нових робочих місць»,  який використовується як інформаційна складова для визначення виплати компенсацій роботодавцям відповідно до Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 № 153.

Діючим законодавством для роботодавців, які створюють  нові робочі місця, передбачено отримання компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску за кожну особу,   працевлаштовану на нове робоче місце.

Інформація про  новостворені робочі місця відображається у щомісячній звітності згідно форми Додатка 4  «Звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування до органів доходів і зборів».

Поняття  «нове робоче місце» розкриває п.12 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення»: нове робоче місце – це робоче місце, яке створене у зв’язку із створенням нового суб’єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене  шляхом  модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника.

При заповненні звіту за формою Додаток 4 роботодавцю необхідно пам’ятати наступне:

В таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб»  зазначається дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник. Показник заповнюється у разі  працевлаштування особи на нове робоче місце. При цьому, дата (число, місяць та рік) створення може не співпадати з датою початку трудових відносин.

В Таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» зазначається ознака нового робочого місця. Ставиться позначка «Х» – у разі працевлаштування даної особи на нове робоче місце. Дану  позначку необхідно заповнювати  протягом 2 років.  

Крім того, роботодавець при заповненні Таблиці 1 додатку 4 зазначає кількість створених нових робочих місць у звітному періоді, коли на підприємстві  створено нове робоче місце, а не кожний місяць.

Просимо страхувальників відповідально ставитися до відображення в звітності показника «Нове робоче місце».

Оксана Постьова

начальник відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів №3

управління інформаційних систем та електронних реєстрів

головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *