Смілян попереджають про токсокароз

В останні роки у зв’язку з прогресивним зростанням чисельності собак, особливо бродячих, масивним забрудненням навколишнього середовища їх продутками життєдіяльності, захворювання токсокарозом стало серйозною медико-соціальною проблемою для багатьох країн світу, включаючи Україну. 

Реєструються захворювання на токсокароз також і в Черкаській області, зокрема, в Умані, інформують у Смілянському міськрайонному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Токсокароз — геогельмінтоз, основним джерелом хвороби є собаки (рідше коти), які забруднюють ґрунт яйцями токсокар. Значна чисельність собак у містах, а також порушення власниками правил їх утримання та відсутність заходів знезараження екскрементів тварин призводить до масової  циркуляції збудника у навколишньому середовищі. 

Найчастіше заражаються діти (віком до 3-5 років) під час ігор в піску або контакту із собакою. Зараження відбувається внаслідок заковтування яєць токсокар, які в подальшому через кров осідають у внутрішніх органах та м’язовій тканині, викликаючи їх ураження.

Профілактика токсокарозу є комплексною медико-ветеринарною проблемою, яка передбачає проведення низки заходів: дотримання особистої гігієни, недопущення на територію бродячих собак, миття овочів, фруктів, ягід перед вживанням, закриття на ніч тентами дитячих пісочниць, обстеження та, при потребі, профілактичне лікування собак. 

Особливої уваги потребують діти, а також особи, які за фахом можуть контактувати з джерелами інвазії (ветеринарні фахівці, садівники, автослюсарі, робітники комунальних господарств, продавці овочевих магазинів тощо).

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *