Смілян попереджають про небезпеку дирофіляріозу

Дирофіляріоз – це небезпечне захворювання, яке поширене серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але останнім часом в Україні почастішали випадки цього захворювання і серед людей.

В Черкаській  області за останні 10 років було зареєстровано 73 випадка цього небезпечного захворювання. В цьому році у жителя Сміли над лівим оком утворилась пухлина та свербіж, яка зникла на другий день самостійно. Наступного дня з такі ж симптоми з’явилися під лівим оком. Громадянин звернувся до хірурга в Смілянську міську поліклініку, де його прооперували та видалили паразита – дирофілярію довжиною близько 10 см.

Для підтвердження діагнозу паразита було доставлено в лабораторію ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», де діагноз підтвердтли. Хвора людина виписана в задовільному стані, інформують у Смілянському міському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Ускладненню епідемічної ситуації з дирофіляріозу в Україні сприяють:  відповідні клімато-екологічні умови для виплоду комарів – активних переносників збудників та неякісна регуляція їх чисельності; наявність епізоотії серед тварин, передусім собак – основних джерел інвазії та не проведення суцільної дегельмінтизації тварин у вогнищах; недостатнє проведення освітньої роботи серед населення щодо шляхів зараження, проявів захворювання, профілактики дирофіляріозу, включно із захистом від нападу комарів на людей і тварин; недостатньою обізнаністю лікарів з питань діагностики, лікування та профілактики дирофіляріозу.

Безпосередньо від собак і кішок людина не заражається. В передачі дирофіляріозу не виключається і роль ґедзів, кліщів, бліх. Зараження людини дирофіляріозом найчастіше відбувається під час активності основних переносників інвазії – комарів, але воно може статися навіть в зимовий період в будинках з підтопленими підвалами, де є комарі. В тілі переносника, в залежності від температури зовнішнього середовища, мікрофілярії розвиваються протягом 10-21 дня. Від моменту укусу людини зараженим комаром до перших проявів захворювання (підшкірна пухлина, відчуття повзання під шкірою, свербіж, біль та ін.) проходить від 1 місяця до 2-х років.

Іншими симптомами захворювання можуть бути головний біль, нудота, слабкість, підвищення температури тіла, сильний біль у місці локалізації гельмінта з іррадіацією по ходу нервових стовбурів. Лікування дирофіляріозу відбувається шляхом хірургічного видалення гельмінта. При цьому функції уражених органів ніколи не порушуються. Летальних випадків від підшкірного дирофіляріозу серед людей не зареєстровано! Профілактика дирофіляріозу полягає в захисті від укусів комарами себе і домашньої тварини.
Для таких цілей є велика кількість різного роду репелентів – препаратів, що відлякують комарів і мошкару. Для собак і котів, використовуються різні види ошийників. В приміщеннях потрібно засітчувати вікна та двері. Ефективним є використання інсектицидних спіралей, електрофумігаторів з інсектицидними пігулками або рідинами. Доступний для всіх захід захисту – носіння одягу, який максимально захищає від укусів комах в години їхньої активності.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.