Сміла буяє весняним цвітом (фото)

У неділю чомусь вирішили не їхати автобусом, а прогулятися. Пішохідний маршрут проліг від вулиці першодрукаря Івана Федорова через стадіон «Авангард» Рафінадним бульваром у мікрорайон машинобудівного заводу. Такої насолоди давно не відчували. З одного містка через річку побачили як біля іншого по вул. Соборній (колишня Свердлова) пропливає білий лебідь та «хлюпочуться качаточка» попід берегом. Вже на містку, що стадіоні «Авангард», помітили біля острівця білий обрис. Здалеку здалося, що це зроблена фігура чаплі, що закріплена край води для краси. Однак, коли вона почала рухатися, прозріли: «Це ж справжня чапля». Вона поважно йшла як господарка острівця серед річки. Поперед неї – водне плесо прорізали качки. Не менше романтики і на міських алеях. Варто тільки зупинити погляд на квітучих деревах – природа пестить погляд оксамитом листочків та всміхається до вас кожною квіточкою.

У інтерв’ю газеті «День» старший науковий співробітник Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України Володимир Кваша, зазначив: «Ця весна досить сприятлива для рослин, та й перезимували вони чудово — зима була м’яка. Деякі рослини зацвіли на три – п’ять днів раніше. Але нічого надзвичайного у цьому немає. За 30 років, що працюю у ботсаду, трапилося чотири-п’ять таких весен. Я не поділяю тверджень про великий вплив глобального потепління. Так, він присутній, але на даному відрізку часу не може проявитися суттєво. Якщо переглянемо погодні зведення за останні сто років, бувало всяке: і морози, і спека. Можна вважати, що коливання температури – в межах норми.

Температура нарощується доволі рівно, без різких коливань. Якщо й далі не буде великих морозів з мінусовою температурою, все буде нормально, Зараз люди стомлені від трагедій, постійно очікують якихось катастроф. Серед рослин вони відриваються від турбот, це — підтримка.»

Миттєвості такої насолоди весняним цвітінням природи швидкоплинні. Тож не пропустіть жодної нагоди!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *