Ще двоє громадян України підозрюються у державній зраді та співпраці з рф

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом громадянам України.

Одному з них інкриміновано державну зраду, іншому – колабораційну діяльність (ч.ч. 1, 2 ст. 111, ч. 4 ст. 111-1 КК України).

Зібраними доказами встановлено, що 33-річний житель м. Єнакієве Донецької області з лютого 2022 року перейшов на бік ворога та активно допомагав у проведенні підривної діяльності проти України.

Він входив до складу одного з підрозділів військової комендатури «днр», яка є територіальним органом військової поліції збройних сил російської федерації. Виконував накази військового командування зс рф, забезпечував правопорядок і військову дисципліну серед військовослужбовців та ніс службу на блокпостах.

Інший підозрюваний – 61-річний житель м. Луганськ, будучи засновником та директором товариства з обмеженою відповідальністю, яке надає Інтернет-послуги, налагодив співпрацю з так званою «луганской таможней». Чоловік, із січня до грудня 2023 року провадив господарську діяльність, забезпечуючи доступ до мережі Інтернет в точках надання послуг вказаній організації.
Наразі вживаються активні заходи щодо розшуку обох підозрюваних.

Довідково:
санкція ч. 2 ст. 111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна;
санкція ч. 4 статті 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.