Акційний товар і порушення прав споживача: що варто знати

Акції та рекламні знижки – ці безпрограшні методи залучення покупців завжди активно застосовують крамниці, особливо напередодні свят.

Покупці вже встигли звикнути до подібних заходів і активно роблять покупки, не зважаючи на звичний напис “Акційний товар поверненню й обміну не підлягає”. Проте варто зазначити, що така позначка суперечить нормам чинного законодавства, зазначають в обласному управлінні Держпродспоживслужби.

Відповідно до статті 9 Закону України “Про захист прав споживачів”, споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Однак, це не стосується переліку товарів, які не підлягають обміну (поверненню) з підстав, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 р. №172.

У разі якщо ваші права, як споживача порушено та суб’єкт господарювання відмовляється задовольнити справедливі вимоги відповідно до чинного законодавства про захист прав споживачів, зверніться до Головного управління Держпродспоживслужби Черкаської області:
(0472) 33-12-08.

Або можна надіслати свої скарги, оформлені у відповідності до Закону України «Про звернення громадян», на адресу: 18000, місто Черкаси, вулиця Смілянська, 120 post@cherk-consumer.gov.ua

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.