Селищну раду через суд зобов’язали встановити межі природного заказника

Під час представництва інтересів держави в суді прокуратурою встановлено, що на території Звенигородського району знаходиться ентомологічний заказник місцевого значення «Тікичський», площею 35 га, який ще в 1984 році був оголошений об’єктом природно-заповідного фонду.

Відповідно до Положення про ентомологічний заказник останній входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення й використання.

За даними Земельного кадастру України та інформацією органів державної влади межі зазначеного ентомологічного заказника в натурі (на місцевості) не встановлені. Хоча Управлінням екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації у лютому 2022 року видано охоронне зобов’язання, яким органу місцевого самоврядування передано під охорону цей об’єкт природно-заповідного фонду.

З метою уникнення нецільового використання території заказника та охорони і збереження екологічної цінності об’єкту природно-заповідного фонду прокуратура звернулася до Черкаського адміністративного суду з позовом до органу місцевого самоврядування, на території якого знаходиться заказник, про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання селищної ради забезпечити організацію робіт із винесення меж ентомологічного заказника загальною площею 35,0 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Наразі судом позовні вимоги прокурора задоволено в повному обсязі. Після набрання рішенням суду законної сили прокуратурою буде вжито заходів до забезпечення реального його виконання, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.