Щороку у смілянській лікарні здає кров майже 200 донорів

день донораЩомиті у всьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показниками. Визнаючи неоцінений дар людей, які добровільно і безкоштовно дають кров для збереження здоровя або й самого життя інших людей щорічно проводиться Всесвітній день донора крові 14 червня.

Дата 14 червня вибрана не випадково. Вона пов’язана з днем народження австрійського вченого, Нобелівського лауреата Карла Ландштейнера, який зробив видатні наукові відкриття в вивченні крові. Зокрема, він відкрив систему поділу крові на групи, що в подальшому дало можливість використовувати донорську кров для лікування.

Донори були і надалі залишаються єдиним джерелом отримання крові для лікування хворих. Це почесне звання не дає ні посад, ні престижних професій, але кожний хворий, який вижив завдяки їх крові, щиро завдячує їм.

В міській лікарні щорічно здають кров біля 200 донорів. Деякі з нихі здали кров 40 або більше разів і їм присвоєне звання «Почесний донор України».

Живуть в нашому місті шановні сміляни з багаторічним стажем донорства: Танцюра С. М, Тищенко О. Є, Шелестовський І. С, Лещенко В. С, Зайченко С. Г, Семиволос О. М, Рибалко В.С, Кохан Б. В, Прохоров В. О,  Храпський Є. А та інші. Їм особлива подяка і шана.

Завжди готові прийти на перший поклик допомоги донори-медики. Це – Нечипоренко Л.Г., Хоменко А П., Волинець В А., Костюченко В.В., Гречка Л.А., Кравцова О В., Панасенко О.В., Кислиця К.Ю., Березовський П.П.

З нагоди Всесвітнього дня донора адміністрація міської лікарні надсилає вітання всім, хто здає кров заради здоровя чи порятунку життя інших людей. Бажає всім міцного здоровя і висловлює щиру подяку. Цінуючи внесок у відновлення здоровя мешканців міста, є сподівання, що цей рік буде успішним і до такої благодійної справи, як донорство, долучиться більше громадян. 

Лікар відділення переливання крові лікарні М. Стогній

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *