Рятувальники нагадують, як діяти при виявленні підозрілих предметів чи вибухових пристроїв

52033969_1457705967697146_4225387223781998592_nРятувальники Черкащини вкотре нагадують, підозрілі предмети та вибухові пристрої можна виявити будь-де: у транспорті, на сходових клітинах будинків, біля дверей квартир, в установах і громадських місцях. Часто їх маскують під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні магнітофони, дитячі іграшки.

Треба пам’ятати, що практично всі вибухові речовини отруйні, чутливі до механічних і звукових впливів, нагрівання. Поводження з ними вимагає максимальної уваги та обережності. Знешкоджувати вибухонебезпечний пристрій або локалізувати вибух можуть тільки підготовлені піротехніки чи інші фахівці після виведення людей із небезпечної зони та виставлення оточення.

Рятувальники в черговий раз нагадують правила поведінки під час виявлення підозрілих і вибухових пристроїв. Пам’ятайте! Від ваших правильних дій залежить життя та здоров’я оточуючих.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою забороняється:

  • наближатися до предмета;
  • пересувати його або брати в руки;
  • кидати або ударяти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати у нього предмет;
  • приносити предмет додому, у заклад.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою потрібно з безпечного місця повідомити чергові служби ДСНС (тел.101) та поліцію (тел.102). Не підходити до предмета, не торкатися й не пересувати його, а також не допускати до нього інших людей. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух) поряд з вибухівкою. Треба дочекатися прибуття фахівців, указати місце знахідки та повідомити час її виявлення. А далі справа за професіоналами.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *