Розмір пенсії вдасться довести до 60-80 відсотків від заробіної плати

Пояснення управління пенсійного фонду про накопичувальну систему пенсійного страхування. Уряд України з 1 січня 2017 року планує введення накопичувальної пенсійної системи. Як вона буде впроваджуватися?


– Механізм роботи накопичувального рівня пенсійної системи передбачено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який було прийнято 9 липня 2003 року. Цей Закон передбачає існування трьох рівнів системи пенсійного забезпечення в Україні.

Перший рівень – солідарна система. Працюючі люди перераховують внески до Пенсійного фонду, і кошти йдуть на виплати пенсіонерам. Це забезпечує пенсію в розмірі близько 40-50 відсотків заробітку.

Другий рівень – накопичувальна система (далі – НС), в якій частина пенсійних внесків людини відкладається на його пенсійному рахунку. Там вони накопичуються і примножуються за рахунок прибутку від інвестування. Це додасть до «солідарної» частини пенсії ще близько 15-20 відсотків і в сукупності збільшить суму до 60-65 відсотків заробітної плати.

Третій рівень – недержавне пенсійне забезпечення. Людина може добровільно застрахуватися в одному з недержавних пенсійних фондів і потім отримувати додаткову пенсію. Це підніме суму ще як мінімум на 10-15 відсотків.

Таким чином, як зазначав міністр соціальної політики Павло Розенко у своїх виступах, за допомогою залучення накопичувальних рівнів розмір пенсії вдасться довести з нинішніх 40-45 відсотків заробітку до 60, а то і до 80 відсотків.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *