Родина зі Сміли пройшла відбір кандидатів із патронатного виховання

В області розпочалася робота щодо запровадження патронатного виховання. Триває підбір кандидатів у вихователі. Цим займаються спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служб у справах дітей, які пройшли відповідне навчання, організоване МБО Партнерство «Кожній дитині», повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.
На сьогодні відбір пройшли 5 родин кандидатів, зокрема зі Сміли, Черкас, Тального, Христинівки, Золотоніського району.
Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або законними представниками складних життєвих обставин.
У 2016–2018 роках фінансуватимуться послуги за рахунок субвенції з державного бюджету, з 2019 року створення та функціонування таких сімей здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Важливо, що всі базові послуги дитина отримує у сімейних умовах та в більшості випадків продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації, інтернату.
Послуги патронату потребують новонароджені діти, від яких відмовились батьки; підкинуті, безпритульні діти, діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю, діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження, діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті, діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Натомість патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *