Рік тому росіяни напали на українські катери «Бердянськ», «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу»

77429106_1352818118254788_8932623173485068288_o_resize25 листопада 2018 року були обстріляні кораблями РФ та захоплені малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ», «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які здійснювали мирний перехід до порту Маріуполь на Азовському морі.

Про це інформує офіційна сторінка ВМС ЗС України.

Усупереч норм Міжнародного морського права кораблі РФ перешкоджали мирному проходу українських катерів. Після того, як українські екіпажі малих броньованих артилерійських катерів вмілим маневруванням звели нанівець спроби тарану, російські військові здійснили декілька таранів буксира «Яни Капу», в результаті яких були пошкоджені головні двигуни, фальшборти, леєрне огородження.

При цьому, намагаючись протаранити український буксир «Яни Капу», яким керував капітан, смілянин Олег Мельничук (прим. сайту “Сміла”),  російський прикордонний корабель «Дон» «дружнім» тараном пошкодив російський прикордонний корабель «Ізумруд».

Російська сторона, розуміючи те, що не має законних підстав для заборони проходження українських катерів і буксира, перемістила танкер «Нейма» та повністю перекрила ним суднохідний прохід під Керченським мостом, повідомивши, що танкер нібито сів на мілину.

За таких умов, з урахуванням прогнозу погіршення погоди, командиром групи було прийнято рішення повернутися до Одеси.

Проти двох українських катерів і рейдового буксира були застосовані 10 кораблів та катерів, 2 ударних вертольоти, бойовий літак, засоби радіоелектронної боротьби РФ.

Загалом, близько 14 годин усі дії російських військових, спрямовані на перешкоджання мирному проходу українських катерів, успіху не мали. Українські екіпажі вмілим маневруванням з неухильним дотриманням Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки та зводили провокаційні дії десятикратно переважаючого противника нанівець.

Після 20-ї години, коли українські катери перебували у міжнародних водах, російські кораблі та авіація застосували по ним зброю на ураження, захопили буксир і катери, які отримали бойові пошкодження, взяли в полон 24 військових моряки.

Вперше проти українських катерів і буксиру, які користуються загальновизнаним правом імунітету та перебували під захистом Міжнародного морського права, у міжнародних водах було застосовано зброю на ураження бойовим кораблем іноземної держави. Це кваліфікується міжнародним правом як акт збройної агресії.

Під час перебування в полоні українські військові моряки виявили незламний патріотизм і вірність Українському народові.

Боротьба за звільнення військовополонених об’єднала органи військового управління, державні і регіональні органи влади, журналістів, правозахисників, волонтерів, увесь Український народ і наших зарубіжних партнерів.

7 вересня 2019 року полонені військові моряки були повернуті до Україну.

18 листопада 2019 року РФ повернула малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ», «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», які, в понівеченому стані, були перебуксировані кораблем «Переяслав», буксирами «Титан», «Гайдамака» та пошуково-рятувальним судном «Сапфір» до порту Очаків, куди вони прибули 20 листопада 2019 року.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *