Річкове маловоддя: у серпні рівень води в Тясмині був найнижчим за 60 років спостережень

Річки – це продукт клімату. Через бездощовий період, на Черкащині відбувається подальше поступове зменшення водності річок. У серпні середньомісячні витрати води були менше 50% норми.

Приміром, на річці Тясмин (гідропост у Великій Яблунівці) у серпні рівень води за 60-річний період спостережень був найнижчим і становив лише 145 см. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

На річці Рось відмічалася складна гідрологічна ситуація. Водність Росі підтримувалася на рівні 20-40% серпневої норми. У створі гідрологічного поста Корсунь-Шевченківський (нижня течія річки Рось) – середня місячна витрата води дорівнювала 21% серпневої норми та становила 2,64 м. куб./с, що є близьким значенням до мінімального за весь період  спостережень (2,44 м. куб./с). Варто відмітити, що у створі цього поста водність зменшилася впродовж серпня на 37%.

Спекотна сонячна погода в поєднанні із забрудненням поверхневої води азотними та фосфорними сполуками сприяла інтенсивному розмноженню синьо-зелених водоростей. При їх відмиранні та на окисно-відновні реакції, що відбуваються у воді, витрачається кисень. Зниження кисню до концентрації менше 4 мг/м3 у поєднанні з високою температурою води ˃25ºС, та її хімічним забрудненням, може призвести до замору риби, що і спостерігалося на р. Рось у червні та у р. Дніпро у серпні цього ж року.

Враховуючи прогноз погоди на вересень – температура повітря очікується на 1,0-1,5°С вище за місячну норму, а кількість опадів у межах норми – на р. Рось відмічатиметься режим низької межені, ймовірним є досягнення витратами води критерію маловоддя (менше 20% місячної норми) та утримання близькими до них.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *