Аграрії Черкащини зможуть безкоштовно утилізувати тару з-під пестицидів

Компанія «Байєр» запускає проект «Використаній тарі – не місце у вашому господарстві!». В рамках ініціативи виробник пестицидів безкоштовно збиратиме та утилізовуватиме тару, яка лишилась після використання засобів захисту рослин. Про це інформує Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Тара з-під агрохімії не підлягає подальшій переробці, а тому при неправильному поводженні з нею виникають загрози і для довкілля, і для людей, зазначають в компанії.

Щоб уникнути цього, аграріям радядть здавати використану тару з-під пестицидів тільки ліцензійним компаніям-постачальникам послуг з утилізації.

Іноді господарі вирішують взагалі не позбуватися тари з-під засобів захисту рослин. Натомість, починають використовувати її у власному господарстві для найрізноманітніших побутових цілей – від зберігання мастил та палива і до зберігання води тощо.

Тара з-під засобів захисту рослин залишається небезпечною навіть після численних промивань і продовжує нести загрозу для здоров’я людини, яка нею постійно користується, йдеться в повідомленні. Те ж саме стосоється спалювання такої тари. Цього робити категорично не можна. Шкідливі речовини осідають у ґрунті та стічних водах, отже фермер ризикує забруднити і всю навколишню територію.

Аби цього не сталося, «Байєр» планує збирати у фермерів порожню тару та організовувати її переробку. Про збір та утилізацію подбає офіційний партнер компанії (постачальник послуг з утилізації) – ТОВ «Укрекопром».

«Витрати, пов’язані із збором та утилізацією, повністю оплачує «Байєр» уже на етапі ввезення ЗЗР в Україну», — зазначається в повідомленні.

Також компанія розповідає, як відбувається процес переробки: «Усю зібрану тару з-під пестицидів безпечно подрібнюють на спеціальній установці. Потім спалюють у високотемпературній печі, яка забезпечує розпад спалюваних речовин до нетоксичних та обладнана спеціальним газоочисним обладнанням та фільтрами з дотриманням усіх вимог екологічної безпеки».

Щоб заохотити фермерів брати участь у проекті «Байєр» також розробив програму лояльності.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.