Рятувальники пояснюють, що робити, якщо загорілася автівка

Рятувальники Черкащини пояснюють, як запобігти пожежі автомобіля та що робити, якщо авто все ж загорілось.

Пожежники наголошують, кожен водій повинен пам`ятати, машина повністю вигорає в середньому за 5-10 хвилин, тому основним фактором є ліквідація вогню на початковій стадії.

Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку, ви дізнаєтеся про це відразу зі щедрої кількості диму. Найчастіше спроби гасіння вогню без вогнегасника малоефективні.

У кожній автівці має бути вогнегасник в робочому стані, не завадило б слідкувати за його терміном придатності. Необхідно періодично проводити візуальні огляди стану автомобіля, за необхідності звертатися до фахівців.

Також, не допускайте перебування дітей без нагляду дорослих в салоні автомобіля, не зберігайте в автомобілі сірники та запальнички.

Що робити, якщо ваше авто все ж загорілось?

🔸негайно вимкніть запалення, з’їдьте на узбіччя та зупиніть автомобіль;
🔸забезпечте швидку евакуацію пасажирів;
🔸зателефонуйте до Служби порятунку за номером «101»;
🔸якщо є змога, приступіть до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
🔸найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасячих засобів таких як, пісок, кошма та сніг (взимку). Попросіть допомоги в оточуючих;
🔸гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
🔸при гасінні палива, що витікає, необхідно подавати вогнегасячу речовину знизу вверх;
🔸небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо руки були змочені пальним.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.