«НАС ЗУСТРІЛИ ХОРОШІ ЛЮДИ, ЯК СВОЇХ»

Дошкільний навчальний заклад №11 почав надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам з 1 березня 2022 року і продовжує працювати в цьому напрямку до сьогодні.

– Переселенці різні – це й люди похилого віку, і матері з маленькими дітками. Вони знедолені, бідні, у багатьох з них немає житла. Міська рада Сміли надає їм гуманітарну допомогу і триразове безкоштовне харчування. Також допомагають волонтери, – розповідає завідуюча дитячим садком Наталія Косенко.

Пані Лілія, переселенка з Нікополя, висловлює подяку місцевим жителям, які приносять продукти харчування і теплий одяг.

«Тут нас зустріли хороші люди, як своїх. Ми вдячні колективу дитячого садка, місцевим жителям і особлива подяка завідуючій. Ми всім вдячні», – каже, витираючи сльози, переселенка з Соледара Ольга Василівна.

Її чоловік, пан Володимир, розповідає: «40 років я пропрацював машиністом на руднику біля Соледара. Планували з дружиною вийти на пенсію і спокійно займатися домашнім господарством. Але доля склалася інакше. Почалася війна. Три місяці, з травня по серпень 2022 року, ми просиділи в підвалі багатоповерхівки, в якій проживали. Спали на піддонах. Їжу, воду, одяг нам приносили волонтери». «Від’їзд був раптовий. Почався масштабний обстріл. Потім з’явилися списки, в які заносили прізвища людей, які покидали Соледар. 20 хвилин на збори. Вдалося схопити їжу і теплі речі. Довгий переїзд, розподільчий пункт, і потім ми опинилися в Смілі», – згадує пан Володимир.

– В Соледарі місцевим жителям також допомагали українські військові – давали продукти. Два роки тому я з сусідом влаштував СТО. До нас інколи приїжджали українські військові. Ми ремонтували машини наших захисників. Грошей не брали, то бійці приносили з вдячності нам їжу. Зараз я також допомагаю нашим військовим – надсилаю з пенсії гроші на потреби ЗСУ». Переселенці бажають українським захисникам бойового духу, перемоги!

До речі, Центр тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у м. Сміла на базі ДНЗ-11 у січні цього року отримав чергову партію меблів для покращення умов проживання ВПО. Меблі придбані за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні.

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.