Реалізація соціальної програми «Муніципальна няня» у Смілі

В Україні почала впроваджуватися соціальна програма «Муніципальна няня». За її допомогою з 1 січня 2019 року Уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати особі, яка доглядає їх дітей віком до трьох років.

З метою реалізації програми 7 серпня працівники Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели засідання круглого столу з працівниками Смілянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Під час проведення заходу, присутні детально обговорили основні умови соціальної програми «Муніципальна няня», що здійснюється в межах правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство». Мова йшла про розмір та порядок нарахування аліментів, нові правила виїзду з дитиною за кордон, отримання податкової знижки на навчання, інші стимули та гарантії, а також отримання послуги «Муніципальна няня».

Щоб скористатися послугою батькам необхідно звернутися до місцевого відділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання та надати документи: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, оригінал та копію договору укладеного з нянею, документи, які підтверджують оплату послуг няні, заяву про отримання компенсації, заяву про перерахування коштів за послуги із зазначенням рахунку в установі банку.

Подавати документи для отримання послуги потрібно протягом місяця з моменту укладання угоди з нянею та щомісячно до 5 числа надавати документи про оплату її праці.

30 січня 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив порядок відшкодування вартості послуг за програмою «Муніципальна няня». Розмір відшкодування становить з 1 липня 2019 року 1699 гривень щомісяця. Відшкодування сплачується за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею. Важливо, що компенсація за послуги няні не скасовує виплати пов’язані з відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, соціальні пільги та інші виплати, які отримує родина.

Присутні отримали друковані матеріали системи безоплатної правової допомоги.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *