Прокурор у Верховному Суді відстояв повернення водосховища із приватної власності

верхВерховний Суд погодився з доводами прокурора, скасувавши постанову Черкаського апеляційного суду про відмову у задоволенні позову про повернення з приватної власності ділянки водного фонду, наданої громадянину для індивідуального дачного будівництва у передмісті обласного центру.

Спірна земельна ділянка містить у своєму складі землі штучного водосховища та частину Будище-Свидівської захисної дамби, та попри це була незаконно передана Черкаською райдержадміністрацією у приватну власність з порушенням порядку зміни її цільового призначення та перевищенням повноважень.

Під час судового розгляду справи спірна земельна ділянка вдруге змінила власника за договором купівлі-продажу, що свідчило про наміри відповідачів будь-що уникнути її втрати.

У подальшому Черкаський апеляційний суд за апеляційною скаргою відповідача скасував рішення Черкаського районного суду про задоволення позова прокурора.

Однак, крапку у спірних правовідносинах поставив Верховний Суд, до якого звернувся прокурор з касаційною скаргою, домагаючись відновлення порушених інтересів держави.

Висновок вищої судової ланки є однозначним та цілком збігається з позицією прокурора: землі водного фонду є надбанням Українського народу, яке не підлягає передачі у приватну власність, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.