Прокуратура стала на заваді дачній забудові узбережжя Дніпра на Черкащині

Верховний Суд завершив касаційний перегляд справи за позовом Черкаської окружної прокуратури, яка попередила незаконне будівництво на березі Дніпра поблизу обласного центру.

Прокурори встановили, що цільове призначення майже 3 га землі у прибережній захисній смузі річки протиправно змінили – із земель водного фонду на землі рекреації. Надалі передали їх в оренду обслуговуючому кооперативу для дачної забудови.

Рішення прийнято Черкаською райдержадміністрацією попри те, що повноважень на розпорядження цими землями вона не мала.

Прокуратура відреагувала на порушення чинного законодавства та звернулася у 2020 році з позовом до суду. Оскаржила укладений договір оренди та вимагала скасувати державну реєстрацію права власності РДА на земельну ділянку й права оренди кооперативу.

Справа неодноразово слухалась судами усіх інстанцій, з лютого 2024 року – Верховним Судом.

Варто зазначити, що на початку цього року, незважаючи на відсутність кінцевого судового рішення, обслуговуючий кооператив розпочав масштабні будівельні роботи. Це набуло значного суспільного резонансу та розголосу в медіа.

За заявами прокуратури на земельну ділянку було накладено арешт та заборонено здійснювати підготовчі, земельні чи будівельні роботи тощо.

Верховний Суд визнав обґрунтованими доводи прокуратури, скасував постанову суду апеляційної інстанції та залишив у силі рішення господарського суду Черкаської області про задоволення позову.

Наразі оспорювана ділянка підлягає поверненню громаді села Свидівок на Черкащині, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.