gp03 лютого 2017 року у приміщенні Смілянської РДА Смілянською місцевою прокуратурою під головуванням керівника Смілянської місцевої прокуратури Олександра Курбета проведено координаційну нараду щодо результатів протидії та профілактики злочинності і корупції за 12 місяців 2016 року. Участь у нараді взяли також заступник прокурора області Юрія Ковтуна, заступники керівника Смілянської місцевої прокуратури, начальники відділів Смілянської місцевої прокуратури, керівник Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, керівники відділень Смілянського ВП та начальники слідчих відділів відповідних підрозділів, начальник Смілянського МРВ УСБ України, представники територіальних відділів з питань пробації, органи влади та місцевого самоврядування.

На нараді підбили підсумки спільної діяльності правоохоронних органів у запобіганні та протидії злочинності і корупції на території міста Сміли та Смілянського, Городищенського, Шполянського, Кам’янського, Чигиринського районів в минулому році.

Обговоривши стан протидії злочинності, у тому числі її корупційним проявам, за підсумками роботи у 2016 році координаційна нарада відмічає, що правоохоронними органами здійснено ряд організаційних і практичних заходів, спрямованих на боротьбу із злочинністю, зміцнення законності та правопорядку на території юрисдикції. Так, рівень злочинності на 10 тис. населення в області не перевищує середньообласного, повідомляють у Смілянській місцевій прокуратурі.Водночас, у Смілянському (207,8 – найбільше в області) та Кам’янському районах (203,6) він є значно вищим (по області 150,9).
Завдяки вжитим скоординованим заходам правоохоронним органам вдалося знизити рівень рецидивної та групової злочинності, зменшити кількість кримінальних правопорушень, скоєних неповнолітніми або за їх участю.
Вище середньообласного показника є питома вага скерованих до суду кримінальних правопорушень та правопорушень, у яких повідомлено про підозру.
Меншим є рівень кримінальних правопорушень, кінцеве рішення у яких не прийнято.
Водночас, через прорахунки під час здійснення координаційної діяльності правоохоронних органів має місце зростання рівня злочинності (облікованих кримінальних правопорушень) в усіх районах, окрім Городищенського та Шполянського.
Наведені факти свідчать про суттєві прорахунки в організації роботи органів внутрішніх справ, передусім у частині досудового розслідування, профілактики злочинів та проведення профілактичної роботи з окремими категоріями осіб.
Удосконалення та узгодження з органами внутрішніх справ на вказаному напрямку потребує і робота органів місцевого самоврядування, передусім сільських голів, добровільних громадських формувань, громадських помічників дільничних інспекторів, діяльність яких фінансується з відповідних бюджетів.
Низькими є результати виявлення фактів реалізації спиртного та тютюну неповнолітнім, питання про позбавлення ліцензії вказаних закладів своєчасно не вирішується.
Ситуація, що склалася, свідчить про необхідність невідкладного вжиття скоординованих заходів, активізації профілактичної роботи, неухильного виконання покладених законом обов’язків.
За підсумками наради розроблено ряд спільних заходів, спрямованих на протидію злочинності і корупції, зміцнення законності і правопорядку, протидію тяжким та особливо тяжким злочинам проти життя, здоров’я та власності особи.