Прокуратура домоглася усунунення ризиків незаконного розпорядження історичними землями

Господарський суд задовольнив позов прокуратури про скасування державної реєстрації земельної ділянки як земель сільськогосподарського призначення, на якій розташована пам’ятка археології – поселення черняхівської культури ІІ-ІV століття нової ери.

Нагадаємо, торік прокуратура здійснила вступ до розгляду господарським судом справи за позовом сільгосптовариства до Тальнівської міської ради про визнання права постійного користування на земельну ділянку в адміністративних межах Майданецької сільської ради.

Метою позивача було отримати для сільськогосподарського обробітку близько 10 гектарів земель, на яких розташована згадана вище пам’ятка археології. Однак у задоволенні позову товариства господарський суд відмовив.

Згодом за результатами апеляційного перегляду справи набрало законної сили судове рішення, яким визнано неможливим набуття у постійне користування сільськогосподарського товариства 10 гектарів вказаних земель.

Вартість спірної земельної ділянки нині перевищує 760 млн грн, а її належним розпорядником є Черкаська обласна державна адміністрація.

Оскільки за даними Державного земельного кадастру цільовим призначенням спірної земельної ділянки залишалося сільськогосподарське, прокуратура звернулася до суду з позовом, щоб унеможливити повторне незаконне розпорядження нею.

Наразі позов про скасування державної реєстрації земельної ділянки як землі сільськогосподарського призначення задоволено. Після набрання законної сили рішення буде звернуто до виконання.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.