Професійну освіту можна буде отримати повторно безоплатно

профтехУкраїнці безоплатно зможуть отримувати другу робітничу професію в закладах професійної освіти. Про це інформує osvita.ua.

Така норма введена до нової редакції закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту» прийнятого за основу.

Так, для того щоб безоплатно отримати другу робітничу професію, потрібно буде мати страховий стаж, а у закладах освіти мають бути вільні місця.

Розпочати повторне навчання дозволено не раніше, ніж через 3 роки після отримання попередньої професії.

Винятком з такого терміну можуть стати ситуації, коли людина не може виконувати роботу за отриманою раніше професією чи існує невідкладна потреба держави в підготовці робітників за конкретними професіями.

Крім повторного безоплатного навчання, зміни в законі передбачають можливість здобуття часткових кваліфікацій і отримання професійної освіти незалежно від місця реєстрації.

«Такі зміни передбачають розподіл державного замовлення не лише на підготовку кваліфікованих робітників, а й на їхню перепідготовку та підвищення кваліфікації. Вони також дозволять місцевій владі сприяти працевлаштуванню випускників училищ і утримувати державні профтехи до передачі в комунальну власність», – пояснили в Міністерстві освіти.

Очікується, що такі новації сприятимуть зниженню рівня безробіття та забезпечать швидку перекваліфікацію тих, хто втратив роботу.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *