Проект, який відкриває світ

wfЗ 1 по 12 жовтня в межах проекту «Відкритий світ» група представників різних сфер діяльності України  відвідала США з метою обміну та здобуття нового досвіду. Програма «Відкритий світ» фінансується конгресом США, організацією «Американські ради» та дає можливість молодим лідерам України познайомитися із Сполученими Штатами Америки.

Учасником цієї програми та делегатом проекту «Відкритий світ» стала і я, вчитель історії та правознавства школи №3-колегіуму, та в складі групи освітян на початку жовтня побувала в Америці. Спочатку ми відвідали з одноденним візитом столицю США – Вашингтон. Перша ділова зустріч відбулася в Національній бібліотеці конгресу, де ми мали можливість поспілкуватись з провідним науковим співробітником Центру безпеки та розвідки ХХІ століття, послом США в Україні з 1998 по 2000 рік, паном Стівеном Пайфером. Цікавими були лекції Самюеля Потоліккіо, президента фундації «Саміт з підготовки світових лідерів», та Джона Брауна, професора гуманітарних наук Джорджтаунського університету. Далі наша делегація здійснила екскурсію самою бібліотекою конгресу. Під час знайомства з Вашингтоном ми відвідали капітолій, меморіал Теодора Рузвельта, побували біля Білого Дому та побачили багато цікавинок цього міста.

Згодом делегації відправилися до тих штатів США, де й повинні були провести плідний робочий тиждень. Делегація освітян, в складі якої перебувала і я, поїхала до міста Ньютона, штат Айова. Це місто є нашим побратимом. Ми жили в приймаючих американських родинах, які познайомили нас з традиціями їхнього штату та міста. В перший робочий день ми відвідали міську раду, поспілкувались з мером (на фото), паном Майклом Хансеном, який познайомив нас з роботою міської влади, різних департаментів та висвітлив зв’язок влади з освітньою сферою. Під час насиченого візиту ми мали можливість поспілкуватися з представниками департаменту освіти штату та міста, мали зустріч з членом палати Представників штату паном Кестером, вели діалог з суперінтендантом шкільного округу та обговорювали проблемні питання з Радою Освіти шкільного округу Ньютона. Найцікавішим для мене як для освітянина став досвід і знайомство з навчальними закладами. Ми побачили роботу шкіл міста всіх рівнів, відвідали Громадський коледж Демойну та Університет Буена Віста в Ньютоні, а також відвідали Державний університет штату Айова, де навчаються 33 тисячі студентів.

Поїздка була настільки плідною і корисною, що у нас з американськими колегами відразу виникли спільні ідеї щодо проектів в освітній сфері, подальшого обміну досвідом. Ця програма в прямому розумінні відкрила для нас цілий новий світ.

Ганна Цапенко,

вчитель школи №3-колегіуму,

учасник проекту

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.