Проект «Право платника»: подарунки від бабусі не оподатковуються

В продовження теми особливостей оподаткування доходів та майна неповнолітніх головне управління ДФС у Черкаській області висвітлює питання успадкування/подарунків від членів сім’ї, які не відносяться до першого ступеня споріднення.
25 березня 2017 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини». Положення Закону №1910-VIII застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини/дарунка.
Отже, з 1 січня 2017 року за ставкою 0% оподатковуються подарунки та об’єкти спадщини отримані і від членів сім’ї другого ступеня споріднення.
Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
До цього часу за нульовою ставкою оподатковувались тільки подарунки/спадщина від членів сім’ї першого ступеня споріднення (а це батьки фізичної особи, чоловік/ дружина, діти, у тому числі усиновлені), а від другої – оподатковувались податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Крім того за Законом №1910-VIII, у разі дарування/спадкування об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом.
Водночас як і раніше (ст. 174 Податкового кодексу України), доходи у вигляді подарунків/спадщини не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення оподатковуються (ПДФО) за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. Майно, успадковане від нерезидента (або успадковане нерезидентом) оподатковується ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. Аналогічно і щодо подарунків від нерезидентів/нерезидентам. Окрім того вказані доходи відображаються у декларації про майновий стан і доходи за звітний рік, крім нерезидентів, які сплачують податок до оформлення спадщини/подарунку.
Також варто враховувати, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) від юридичних осіб та ФОП понад 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року – у 2017 році понад 800 грн. на місяць (ст. 165.1.39 Кодексу).
Закон №1910-VIII надрукований в газеті «Голос України» №54 від 24.03.2017. Його можна прочитати за посиланням: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1910-19

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *