Про зміни у виборчому законодавстві та про охорону громадського порядку розповіло керівництво обласної міліції

23Відбулася прес-конференція начальника УМВС у Черкаській області Владислава Пустовара та його першого заступника – Валентина Кожухівського про внесені зміни до виборчого законодавства, зміни до Кримінального кодексу України, зокрема, що зміни стосуються 5 розділу Кримінального кодексу України, це статті 157, 158, 1581, 1591 і 160, інформує УМВС України у Черкаській області.
– Різниця між минулим і теперішнім законодавством полягає в тому, що законодавець посилює відповідальність за ці кримінальні правопорушення. На сьогоднішній день всі ці статті перейшли від середнього до тяжкого виду злочину. Максимальна кримінальна відповідальність – це до 10 років позбавлення волі, – зазначив Валентин Кожухівський. – Тепер окрім осіб, які надають пропозиції громадянам, до відповідальності притягуються і особи, які отримували ті чи інші винагороди. Під час свят або концертів подарунки від кандидатів не повинні перевищувати 3% від мінімальної заробітної плати. Якщо перевищують, то вже наступає кримінальна відповідальність, коли не перевищують – адміністративна за ст. 21210 КУпАП. Наразі ця сума становить 36 грн. 54 копійки.
Продовжив зустріч Владислав Пустовар. Начальник Управління розповів про організацію охорони громадського порядку співробітниками міліції на виборчих дільницях та про розгляд повідомлень, які надходять до УМВС, щодо порушень виборчого законодавства.
На охорону громадського порядку в області задіяно понад півтори тисячі працівників міліції та 1500 членів громадських формувань. До повноважень міліціонера входить охорона бюлетенів, спостереження за порядком на дільницях, супроводження членів комісії до ОВК. Там він перебуває поряд із комісією, доки вся виборча документація не буде прийнята ОВК, – роз’яснив Владислав Володимирович.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *