Про забезпечення нирочників Черкащини гемодіалізом

Цього року на процедуру гемодіалізу в обласному бюджеті передбачено 74 млн грн. Із них 18,9 млн – на лікування пацієнтів «Фрезеніусу». Це значно більше коштів, ніж торік.

Ситуацію про те, що в деяких місцевих бюджетах ця стаття видатків не передбачена, прокоментував заступник начальника управління ОЗ Черкаської ОДА Олег Найдан.
252 черкащан нині отримують лікування методом гемодіалізу. Із них 86 – пацієнти німецького «Фрезеніусу». З року в рік виникають проблеми із фінансуванням послуг, які надає ця клініка, оскільки вона приватна, а вартість процедури досить висока для місцевих бюджетів. Торік обласна влада передбачила субвенцію для районів на ці потреби. Вона забезпечила 38% витрат на лікування нирочників.
Хочу наголосити, що в даний момент ніякої конфліктної ситуації між управлінням і центром «Фрезеніус» немає. Уперше за багато років досягнута нормальна співпраця, – розповів Олег Володимирович. – Є порозуміння. Обласна рада цього року виділила майже 19 мільйонів гривень місцевим бюджетам на компенсацію оплати послуг гемодіалізу, які отримують у «Фрезеніусі». А це становить понад 70% вартості цієї медичної допомоги. Торік у нас в області була ухвалена відповідна програма. Такі ж програми щодо забезпечення лікуванням пацієнтів із хронічною нирковою недостатність мали бути розроблені в кожному місті та районі. Важливо: у програмах передбачена часткова компенсація витрат на послуги гемодіалізу обласним бюджетом, що не заборонене законодавством. Бо якщо місту надається субвенція з області, кошти «заходять» місту й стають автоматично міським бюджетом, тому про фінансування послуги із двох джерел не йдеться. Тож нині я не бачу великих проблем у цьому питанні. Єдине, це виділення коштів місцевими бюджетами цих тридцяти відсотків витрат.
Торік головою обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченком дане доручення для вирішення ситуації щодо оплати послуг діалізного центру, передбачити кошти та до кінця року розрахуватися за лікування пацієнтів.
Щодо ситуації з м.Черкаси, яке наразі заборгувало німецькій клініці 4 млн грн, Олег Найдан нагадав, що МОЗом та Академією медичних наук розроблена схема надання цієї допомоги, яка передбачає такі рівні: обласний центр гемодіалізу, міський, районний та міжрайонний.
Черкаси б мали мати свій центр із надання даного виду медичної допомоги, – додає він. – Якби надійшла субвенція і була пропорційно розподілена між закладами, які надають таку допомогу, то все одно м. Черкаси так само не вистачало б тридцяти відсотків і довелося б у бюджеті шукати кошти.
Загалом для діалізних хворих області у поточному році необхідно 74 млн грн. Ці кошти наразі виділені, проте сума не остаточна.

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.