Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у водоймах області

fishing_ban-700x441Відповідно до статей 38, 57 Закону України «Про тваринний світ» та статті 37 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», пунктів 3.14, 3.15, 4.4, 4.5, 5.3 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.1999 № 19, п. 8.3 Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Держкомрибгоспу України № 33 від 18.03.1999, розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації від 17.03.2017 № 116 «Про окремі питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів в області» щодо підтримки пропозиції Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області стосовно проведення в Черкаській області з 01.04.2017 по 09.06.2017 двомісячника охорони риби, інших водних біоресурсів у період нересту, з метою посилення охорони та відтворення рибних запасів під час нересту риби на території області:
1. Встановлено термін заборони на лов (добування) риби та інших водних біоресурсів у весняно-літній період природного відтворення (нересту) в 2017 році в корінних водах – з 01.04.2017 по 20.05.2017. До цих річок відносяться річки Тясмин та Сріблянка, які розташовані в адміністративних межах м. Сміла.
2. Заборонено в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних робіт, видобування піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах Черкаської області.
3. На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, заборонено пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.
На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації від 17.03.2017 № 116 «Про окремі питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів в області» для організації проведення рейдів з перевірки дотримання фізичними та юридичними особами правил рибальства та інших актів природоохоронного законодавства, виявлення випадків незаконного вилову, придбання і реалізації риби, інших водних біоресурсів, а також заборонених знарядь лову на період нересту риби з 01.04.2017 по 20.05.2017 створюється штаб для організації проведення оперативно-профілактичних рейдів по боротьбі з браконьєрством. До складу штабу по боротьбі з браконьєрством, створеного рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради входять представники державних контролюючих органів: національної поліції, Державної екологічної інспекції в Черкаській області, Черкасирибоохорони, інспекції з благоустрою, екології та забудови міста виконавчого комітету Смілянської міської ради, відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи міськвиконкому, які мають всі необхідні повноваження для успішного виконання робіт, спрямованих на охорону та збереження рибних запасів і боротьбу із браконьєрством.
Звертаємося до жителів міста Сміли із проханням не завдавати шкоди довкіллю, дотримуватись встановленого режиму та обмежень на лов риби, інших водних біоресурсів в період нересту. За порушення законодавства передбачається адміністративна відповідальність із накладанням штрафу відповідно до ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення та кримінальна відповідальність із накладанням штрафу відповідно до ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України.

Віктор ПОДЗІГУН,

в.о. начальника інспекції з благоустрою,

екології та забудови міста

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

1 коментар “Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у водоймах області”

  1. Людмила коментує:

    Коли будуть знищені сітки на Росі, особливо в районі Сахнівки? Вище по течії скоро й риби не буде, не те що нереститися!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *