Про орендну плату за землю на території міста Сміли та селищі Ірдинівка у 2017 році

Мешканців Сміли, які мають земельні ділянки на умовах оренди, м’яко кажучи, вражав значний розмір орендної плати останні два роки. Багато хто був змушений вживати кардинальні дії до зменшення орендованих площ шляхом приватизації землі, переоформлення домоволодінь на рідних, членів сім’ї (які не використали свого права на безоплатну приватизацію) і навіть розривати договори оренди часом відмовляючись від дуже потрібних площ.
Причиною цього стало внесення змін до Податкового кодексу України законом України від 27.03.2014 «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким мінімальний розмір орендної плати для громадян орендарів одразу був піднятий у 33 рази. Немає сенсу оповідати, скільки часу й паперу на звернення, вимоги і пропозиції було переведено за майже три роки дії кабальних норм всіма, хто розумів причину та шляхи усунення проблеми. Головне, що в результаті Верховною Радою було прийнято та підписано Президентом України закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який набрав чинності з 1 січня 2017 року. За одною з великої кількості змін внесених цим законом до Податкового кодексу України, змінено вимогу підпункту 288.5.1. статті 288 щодо розміру орендної плати, яка тепер не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.
Так, для міста Сміли та селища Ірдинівка ставки земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати земельного податку на 2017 рік затверджено ставку земельного податку встановлена у місті 1,1% нормативної грошової оцінки, крім окремо визначених видів користувань. Так, за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, гаражно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, встановлено ставку податку 0,06% нормативної грошової оцінки ділянки.
Міська рада вже опублікувала в газеті «Сміла» №2 від 11 січня 2017 року проекти рішень про перегляд ставок податку та орендної плати, які з доповненнями змін, встановлених законами, планується подати на розгляд чергової сесії міської ради. Звертаю увагу читачів на те, що прийняті зміни застосовуватимуться при укладанні нових договорів та зміні умов діючих.
Всім, хто використовує земельні ділянки в місті за раніше укладеним договором оренди, пропоную перечитати пункт договору, яким визначений розмір орендної плати (у відсотках!) та, порівнявши з затвердженими ставками податку, визначитись з можливістю та необхідністю внесення змін до договору оренди, оскільки це не обов’язково, а внесення змін вимагатиме, звичайно, певних затрат часу та фінансів на реєстрацію поновленого права оренди. Для самостійного обрахунку суми орендної плати (в гривнях!) на 2017 рік необхідно мати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель міста обов’язково за 2017 рік. Для нарахування податків орган фіскальної служби отримує необхідну інформацію безпосередньо від уповноважених органів. При виникненні ускладнень з розрахунками орендної плати в поточному році за укладеними з міською радою договорами оренди землі та з питань внесення змін до договорів, консультацію можна отримати в відділі земельних відносин управління архітектури в понеділок та четвер з 9-ої до 13-ої години (каб. 319 на 3-ому поверсі Будинку побуту, бульвар графа О. Бобринського, 2) .

За інформацією Олександра ПАРАХОНІ,

заступника начальника управління архітектури,

регулювання забудови та земельних відносин міста

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *