ПІДТВЕРДЖЕННЯ ДОВІДОК ПРО ЗАРПЛАТУ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ

Відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв на підставі довідок підприємств, установ, організацій за формою згідно з додатком 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.
При цьому зазначаємо, що згідно з підпунктом 3 пункту 4.2 зазначеного Порядку, орган, що призначає пенсію, має право перевіряти обґрунтованість видачі наданих для призначення пенсії документів.
Так у вищезазначених довідках обов’язково має бути посилання на первинні документи (особові рахунки, платіжні відомості), на підставі яких вони видані, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту первинним документам.
У разі ліквідації підпри- ємства довідка про заробітну плату може видаватися, зо- крема, архівною установою на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановле- ною формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Л. Ященко, начальник відділу з питань призначення,

перерахунку та виплати пенсій №1

Смілянського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Черкаської області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *