Представники ОТГ Черкащини вчилися оцінювати потреби населення під час програми «Радник»

IMG_20190920_125843Ініціаторами масштабного менторського заходу виступили представники канадської неурядової організації «Stabilization Support Services» («SSS») за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Організатори — радниця в Черкаській області Лариса Ходаковська, Департамент соціального захисту населення Черкаської ОДА, представники об’єднаних територіальних громад області, працівники соціальної сфери, психологи, громадські організації. Тренерка — Ганна Борисова, «SSS», інформує прес-служба Черкаської ОДА.

На тренінгу, що відбувся 20 вересня у рамках проекту «Розвиток соціальної згуртованості в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту».

Мета заходу — забезпечити всебічну методичну й менторську підтримку територіальним громадам у ракурсі надання соціальних послуг населенню та дотримання загальноприйнятих стандартів захисту прав і свобод людини.

Розпочинаючи тренінг, директорка Черкаського обласного контактного центру, радниця з питань ВПО в Черкаській області Лариса Ходаковська, зазначила, що проект заснований на напрацюваннях і оцінках усіх тих потреб і проблем, які люди висловлюють у своїх зверненнях. Глобально це питання соціального захисту усіх верств населення: ВПО, учасників збройного конфлікту, малозабезпечених, сиріт, осіб з інвалідністю та інших. Причому люди здебільшого знають свої права, а ось можливості їх реалізувати фактично не мають. Отже, повинна діяти оптимальна модель надання і соціальних, і юридичних, і психологічних послуг.

Команда програми «Радник» розробила й реалізовує подібні тренінги саме для фахівців у сфері надання соціальних послуг. 

Директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало, виступаючи перед присутніми, наголосив:

На сьогодні жителі області мають змогу отримувати різні види соціальних послуг за місцем проживання у 29-ти територіальних центрах соціального обслуговування та семи Центрах надання соціальних послуг. Робота цих закладів постійно вдосконалюється відповідно до вимог сьогодення. Зазначу також, що на Черкащині налічується 11 тисяч внутрішньо переміщених осіб із Криму та окупованих територій. Соціальні виплати їм здійснюються відповідно до встановленого законодавством порядку. Війна триває, тож і учасників бойових не зменшується. Їх зараз нараховується 12 тисяч осіб. У межах обласних програм, таких як «Турбота», програма «Забезпечення учасників АТО/ООС та членів їх сімей житлом у 2015-2020 роках», програма пільгового кредитування, — всебічно підтримуємо учасників ООС та членів їхніх родин.

Насамкінець учасники тренінгу отримали іменні сертифікати та необхідні методичні матеріали для оптимізації соціальної роботи. 

Загалом, як підсумувала Ганна Борисова, тренінг у Черкасах відбувався доволі продуктивно. Найдинамічнішою видалася сесія «запитання — відповідь», дещо пасивніше представники ОТГ представляли моделі ресурсів для реалізації нагальних потреб громад. Однак після жвавого обговорення вже здійснених заходів та наявних можливостей того чи іншого населеного пункту ситуація змінилася на краще: низка новаційних і традиційних ідей, пропозицій, досвід інших областей, європейських країн, мотивація, заохочення.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.