Працівники Смілянського лісгоспу закликають до чистоти

f9d8432e11cad1cbbceb6fccfa092c73У Смілянському лісгоспі нагадують про те, що в лісі не можна залишати сміття, недопалки і вогнища, які тліють, знають усі, але проблем, на жаль, від цього не зменшується. На думку населення, сміття можна просто викинути в ліс, адже це простіше ніж вивозити його на спеціальне звалище. Через це недбальство та байдужість, страждають легені нашої планети.

Люди повинні самі усвідомити цю велику проблему, прагнути жити в чистоті. Сміття, викинуте сьогодні, ще довго забруднюватиме землю до тих пір, поки не розкладеться. Приміром:

– скло розкладається більше як 1000 років;
– газетний папір – від одного місяця до одного сезону;
– картонні коробки – протягом трьох місяців;
– пластикові пляшки, пластик – 180-1000 років;
– залізні банки – 10 років;
– старе взуття – 10 років;
– автоакумулятори – близько 100 років;
– сигаретний фільтр – 2 роки;
– фольга – більше як 100 років;
– електричні батарейки – 110 років;
– гумові покришки – 120-140 років;
– алюмінієві банки – 500 років.

Поважне, бережливе ставлення до природи – одне з правил поведінки цивілізованої і культурної людини. Пам’ятайте, що прогулюючись в лісі, збираючи тут гриби, ви знаходитеся в гостях у природи.

Тож не засмічуйте ліс. Сміття викидайте тільки в урни, або забирайте з собою. Цініть працю лісівників, які всіляко намагаються сприяти приємному відпочинку громадян у лісі. Для цього в  різних мальовничих куточках обладнано спеціально пристосовані місця для відпочинку зі столами, лавками, бесідками,  місцями для вогнища та спеціальними ямами для збору сміття.

Подумайте про красу природи, не зіпсованої вашими прогулянками, про добробут свій і тих, хто прийде у ліс після вас. Адже без розуміння і підтримки кожної людини цю проблему ніяк не подолати. Поки кожен з нас не буде дотримуватись елементарної культури поведінки в лісі сам, не стане виховувати її в своїх дітях, доти наші ліси не позбудуться хвороби «Порожньої поліетиленової пляшки», не загояться їх рани зі смітників. Почавши з себе, кожен може внести маленьку посильну крихту допомоги у цю спільну справу людства – покращення екологічного стану лісів.

Основна причина сміттєзвалищ в лісах – це відсутність санкціонованих, спеціально облаштованих місць чи контейнерів для сміття.

ДП «Смілянський лісгосп» нагадує, що згідно ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Засмічення лісів відходами” тягне за собою накладення штрафу на громадян від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.