Працедавці Черкащини, які взяли на роботу переселенців, отримають підтримку від держави

допомога робота центр зайнятосты_новый размерНа Черкащині роботодавці почали отримувати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених громадян. Ця програма запрацювала завдяки Постанові Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року №331.

Після опрацювання заяв роботодавців, станом на 26 травня в Черкаському обласному центрі зайнятості прийнято 98 позитивних рішень за працевлаштування 166 людей, які виїхали із зони активних бойових дій. Наразі 15 роботодавців вже отримали компенсації за 23 працівників, повідомив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Окрім цього, керівник установи зауважив, що компенсація витрат надається роботодавцю за кожного працівника, якого працевлаштували на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

Зі свого боку роботодавець має перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Важливою умовою є подання податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік. Розмір встановленої зарплати працівника не може бути нижчим за розмір мінімальної, встановленої законодавством.

Важливим є й те, що така фінансова допомога не оподатковується. Програма діє на період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення.

Щомісячна компенсація становить 6500 гривень за кожного працевлаштованого. Щоб отримати виплату, у працевлаштованої людини має бути довідка ВПО, оформлена після 24 лютого. Тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування людини. Нині роботодавці можуть самостійно подати заяву для отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб через «Портал Дія».

Послуга безкоштовна та займає приблизно 5 хвилин: https://diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-vpo.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *