Порядок оподаткування новорічних подарунків, отриманих від профспілкової організації

Зазначимо, що подарунок, наданий профспілкою своїм членам, що не перевищує суми 50% мінімальної зарплати (у 2014, 2015 роках – 609,00 грн.) в місяць, не оподатковується. Сума перевищення вартості подарунка оподатковується податковим агентом (профспілковою організацією) з використанням коефіцієнта за ставкою 15 відсотків та/або 20 відсотків.

Згідно з п.п.165.1.39 п.165.1 ст.165 розділу IV Податкового кодексу України (Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі

Відповідно до п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Кодексу якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Кодексу.

Згідно з п.164.5 ст.164 Кодексу під час нарахування (надання) доходів у будь-якій не грошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100: (100 – Сп); де К – коефіцієнт; Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Смілянська ОДПІ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *