Понад 240 порушень у сфері охорони природного середовища зафіксували в області торік

Упродовж 2022 року в обласній прокуратурі було обліковано 248 кримінальних правопорушень у сфері охорони навколишнього природного середовища.

За результатами досудового розслідування прокурорами до суду направлено 62 обвинувальні акти, за результатами їх розгляду засуджено 31 особу. У кримінальних провадженнях установлено збитки на суму майже 7,8 млн грн, відшкодовано понад 1 млн грн, заявлено позови на суму більш ніж 6,5 млн грн.

Поза кримінальним судочинством в екологічній сфері минулого року пред’явлено позовів на суму понад 432,6 млн грн, задоволено – на 161,7 млн грн, реально виконано рішень судів на суму 124,2 млн грн.

Пріоритетним напрямом було визначено захист територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Черкаською окружною прокуратурою скеровано до суду 4 позовні заяви щодо ландшафтних заказників місцевого значення «Тясминські краєвиди», «Рогозинські острови», «Степанківський» та комплексний заказник місцевого значення «Старий Тясмин».

Наразі адміністративний суд задовольнив 11 таких позовів прокурорів.

За задоволеними позовами прокурорів було повернуто 11 га земель природно-заповідного фонду, зобов’язано встановити межі об’єктів, площею 324,12 га.

Окрім того, впродовж року зареєстровано 107 кримінальних провадження за фактами незаконних порубок, до суду направлено 18 обвинувальних актів.

У сфері захисту та охорони водних ресурсів минулого року прокурорами до суду пред’явлено 3 позовні заяви.

Робота прокуратури щодо протидії кримінальним правопорушенням у сфері охорони навколишнього природного середовища триває.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.