Понад 18% жителів Черкаської області – люди похилого віку

день ветерана та людей похилого віку1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку — свято, яке покликане привернути увагу всього людства до потреб старшого покоління, нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Проте цей день є й приводом до роздумів щодо подальшої долі людства, так як населення планети старіє швидше, ніж молодіє.

За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких нині – майже кожна десята людина на Землі. В Черкаській області цей показник невпинно зростає і початок 2019 року досяг 18,7%. Про це інформують у головному управлінні статистики у Черкаській області.

Старіння населення, яке є наслідком низького рівня народжуваності, призводить до зростання економічного навантаження на працездатних осіб, так на початок 2019 року по Черкаській області у розрахунку на 1000 осіб населення припадав 341 пенсіонер.

Дбайливе ставлення до осіб з інвалідністю, пенсіонерів, одиноких громадян – загальнодержавна справа, яка має бути зорієнтована на реалізацію конституційних прав щодо людей похилого віку на соціальний захист. Середній розмір призначеної місячної пенсії для усіх категорій пенсіонерів з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством на початок цього року в області становив 2353 грн, у тому числі: за віком – 2321 грн.

На початок 2019 року пенсії нижче або у розмірі прожиткового мінімуму отримували 21% пенсіонерів області; вище прожиткового мінімуму – 79%. Протягом 2018 року цільову грошову допомогу було призначено 258 самотнім пенсіонерам, середній розмір місячної допомоги яким становив 56 грн. Особливої уваги та постійного соціального обслуговування і допомоги потребують одинокі непрацездатні громадяни та особи з інвалідністю.

Для цієї категорії населення у Черкаській області організовано 32 територіальних центри соціального обслуговування, у 32 відділеннях соціальної допомоги на дому в 2018 році було обслуговано 26,3 тис. осіб. Також на Черкащині діють 14 будинків-інтернатів для громадян похилого віку, де на повному державному утриманні на кінець минулого року перебувло 2094 підопічних.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.