«Покинь мишку, візьми книжку»

Наразі сучасні бібліотеки, і наші міські зокрема, хоч і надають вільний доступ користувачам до Інтернету, залишаються головними пропагандистами паперової книги. З метою відродження безумовного авторитету та поціновування друкованої літератури, бібліотекарі проводять безліч масових заходів та акцій, однією з них стала акція: «Покинь мишку, візьми книжку».

Книга у первозданному паперовому вигляді була, є і залишиться основним най достовірнішим джерелом інформації. Відома істина про те, що поки людина читає, вона мислить, є безперечним свідченням цього, бо саме книги є рушійною силою розвитку як особистості, так і світу в цілому.

У цікавій лекції відомого англійського письменника Ніла Геймана  йдеться про те, що художню літературу корисно читати, бо вона має два головних призначення. По-перше, вона відкриває залежність від читання. Жага дізнатися, що відбудеться далі, спонукає до бажання перегорнути сторінку, необхідність продовжувати, ти хочеш дізнатися чим усе закінчиться…..у цьому є певний драйв. Це примушує пізнавати нові слова, думати по-іншому, продовжувати рухатись вперед. Виявити, що читання саме по собі є насолодою. І по-друге, художня література породжує емпатію (здатність людини співчувати іншим людям). Одного разу запитали Альберта Ейнштейна як можна зробити наших дітей розумнішими. Розуміючи важливість читання та уяви, відповів просто та мудро:  «Читайте їм казки.  А якщо хочете, аби вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок».

Навіть вчені переконують, що читати паперові книги набагато небезпечніше ніж електронні.Соціальні мережі переповнені статтями про книги. Європейська та Міжнародна Федерація книготоргівців організували акцію «Що я прочитаю наступного разу», яка охоплює усі європейські країни,  закликає не просто читати книжки, а й ділитися враженнями про прочитане.  Працівники бібліотек, які мають багаторічний досвід відчувають дежавю, адже ще у старі добрі часи вони  теж запитували читачів про що книга, чи сподобалась, які викликала почуття і т.п. Тож, здавалося б архаїчні форми роботи з читачем отримали новий виток розвитку і набули сучасного віртуального вигляду. Відомий засновник соціальної мережі Facebook  Марк Цукенберг, зобов’язався читати по книзі щотижня і обговорювати прочитане у спеціальній групі A Year of Books. «Мене хвилює цей книжний виклик. Читання приносить інтелектуальне задоволення, книги дозволяють повністю вивчати будь-яку тему і поринути у неї повніше, ніж більшість медіа»,- пише засновник Facebook.

 

Директор Cмілянської централізованої бібліотечної системи   Ірина Огус

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.