Погода у другій декаді позначиться на врожаї

223551-696x511Синоптики смілянської метеостанції повідомляють, що тепла погода, що спостерігалась упродовж перших 6 днів другої декади квітня, змінилась на холодну. Особливо холодним видався останній день декади, коли середньодобова температура повітря становила +2,6°, що на 5,7° нижче кліматичної норми. Сьому декаду поспіль спостерігається недобір опадів.
Середня декадна температура повітря, у порівнянні з попередньою декадою, знизилась на 3,3° і становила +8,1°, що в межах норми. Максимальна температура повітря на початку декади підвищувалась до +20°, але в останні 4 дні декади вона не перевищувала 8-11°. Мінімальна температура в окремі дні знижувалась: у повітрі до +1°, на поверхні грунту та на висоті 2 см над поверхнею грунту спостерігались заморозки до -0°,-2°, що в цю пору вважається стихійим гідрометеорологічним явищем. Опадів за декаду випало 8 мм – 57 % від норми. 16 квітня спостерігалось небезпечне гідрометеорологічне явище – град діаметром 8 мм.
Тепла погода при достатньому волого забезпеченні в першу половину декади була сприятливою для активної вегетації сільгоспкультур. Град шкоди посівам не завдав. З 16.04, у зв’язку з різким похолоданням, агрометеорологічна ситуація погіршилась. Активний розвиток сільгоспкультур призупинився, виникла небезпека пошкодження низькими температурами плодових дерев, кущів у яких відбувається цвітіння та рано посіяної городини, у якої з’явились сходи.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *