Погодні умови на Смілянщині в березні та прогноз на квітень

Цьогорічний березень на Смілянщині, в цілому,  видався  аномально теплим,   із кількістю опадів  більше кліматичної норми. При цьому, дружнього наростання тепла упродовж місяця не було – на переважно підвищеному фоні температур спостерігались значні її коливання та звичайні для березня нічні морози. В окремі дні спостерігалось промерзання грунту на глибину 1-5 см та в період 19-24.03 на поверхні грунту відмічалось не одноразове формування снігового покриву висотою  до 2 см. Перехід середньодобової температури повітря через +5° у бік підвищення  намічався двічі, однак, стійкий перехід відбувся лише  29.03, в звичайні строки. 30.03 відмічалась перша у цьому році гроза .

Середня температура повітря за березень становила  4,4° тепла, що на 4° вище кліматичної норми.Максимальна температура повітря 31.03  підвищувалась до 18° тепла,  поверхня грунту  прогрівалась до 29° тепла. Мінімальна температура повітря   16.03 знижувалась до 5° морозу, поверхня груну охолоджувалась до  8° морозу. Кількість опадів за місяць становила 40  мм –121  % від кліматичної місячної норми.

Радіаційний фон у  м.Сміла становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Консультація  на квітень 2016 року

За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, квітень на Смілянщині очікується теплим та із дощами. Середньомісячна температура очікується +11º (при нормі +9º), кількість опадів – 39 мм (при нормі 42 мм).

При цьому, погода впродовж місяця підтримує тенденцію березня: на підвищеному температурному фоні очікуються нетривалі «хвилі холоду». До середини місяця в окремі ночі можливі заморозки до 2-4º. Стійкий перехід середньодобової температури через +8º (закінчення опалювального періоду) відбудеться – 12-15.04, тобто у звичайні строки. Найбільш стійке тепло спостерігатиметься з другої половини місяця.

За даними метеостанції Сміла

Джерело: Смілянська РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *