Події, які трапилися в історії Сміли 23 квітня

музеум23 квітня 1991 року облвиконком своїм рішенням надав смілянському музею статус державного. Про це йдеться у книзі «Сміла – край притясминський».

Тоді ж місцева влада поставила перед музеєм завдання: встановити за писемними джерелами вік нашого міста. З ініціативи Якова Кривошеї була створена громадська рада, до якої ввійшов наш земляк, науковець з Москви А.П. Коваленко. Розпочалася надзвичайно кропітка пошукова робота: листування з науковими архівами, бібліотеками Києва, Москви, Санкт-Петербурга, Львова, неодноразові відрядження в ці міста.

Робота міського краєзнавчого музею неодноразово відзначалася Почесними грамотами обласного управління культури. З 1970 року Смілянському історико-краєзнавчому музею присвоєно звання «народний». Минулого року музей відзначив 50-річний ювілей.

23 квітня 1923 року в залізничному клубі станції Бобринська відбувся перший виступ членів фізкультурного гуртка. Ця подія відбулася завдяки змінам, які на той час сталися у суспільстві. В квітні 1918 року був виданий Декрет ВЦВК «Про обов’язкове навчання військовому мистецтву», згідно з яким кожен працюючий у віці від 18 до 40 років повинен був обов’язково пройти без відриву від основного місця роботи восьмитижневий курс навчання військовій справі. До курсів на добровільних засадах залучалися також жінки та молодь допризовного віку (16-17 років). Інструкторами курсів призначалися військові та особи, які пройшли військову службу. Організаційна хвиля створення курсів не оминула і Смілу.

Більше про історію нашого краю читайте у книзі «Сміла – край притясминський».

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *