Першій музейній колекції у Смілі не було рівних навіть у Києві

музей-вітання+У Смілі найвідомішими дореволюційними збирачами і шукачами давніх історичних пам’яток були Бобринські (особливо Олексій Олександрович). У першому музейному зібранні було 6000 музейних експонатів. Навіть в Києві нічого подібного не було.Про це та інше розповіли працівники музею під час відзначення 50-річного ювілею. За спогадами старожилів, перші куточки з історії міста були обладнані в технічних класах, народному домі та в купецькому клубі Ротонда. На жаль, в період буремних революцій, громадянської війни музейні цінності були втрачені.
музУ повоєнні роки ініціаторами створення краєзнавчого музею в місті стали голова міської ради Григорій Мохонько, а також краєзнавець-ентузіаст Максим Махаринець. 25 грудня 1967 року музей гостинно відкрив свої двері. Розташувався у приміщенні, яке не збереглося до наших днів.

З 1970 року історико-краєзнавчому музею присвоєно звання «народний». За роки існування вагомий внесок в поповнення фондів музею, реконструкцію, створення експозицій зробили Шевченко, Комар, Левченко, Лучко, Новіков, Осадча та багато місцевих краєзнавців та небайдужих жителів. Особливу увагу, допомогу
надавав Олександр Котькало. Перебуваючи на посаді міського голови саме він започаткував святкування Дня
міста, було затверджено герб і прапор Сміли. Значний внесок у розвиток музею зробив залужений працівник культури України Валерій Ярошенко.
музеумУпродовж 13 років директором краєзнавчого музею був Яків Кривошея. – ветеран ІІ світової війни, співавтор відомих краєзнавчих видань. Старшим науковим співробітником працював Володимир Нікіфоров – голова міського краєзнавчого товариства «Тясмин», почесний краєзнавець України.
З 2003 по 2009 рік на посаді директора працювала Галина Береза. Навколо себе вона зібрала коло майстринь
декоративно-прикладного мистецтва. За її ініціативою видано альбом «Сміла квітуча моя».

На ювілейні урочистості колектив музею запросив гостей у міський Будинок культури. Тут було розгорнуто тематичні виставки, у яких використані експонати та частини екcпозицій. Ведучою заходу стала директор музею Надія Вілентко. Разом з нею приймали вітання ще двоє її колег, Лариса Петрушевець та Світлана Стеценко.

На знімку: Надія Вілентко і Лариса Петрушевець приймають вітання від науковця Сергія Конякіна,
який передав до музею цілу добірку своїх досліджень.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.