Події, які сталися в Смілі 11 березня

11 березня в історії Сміли сталося три цікаві події. По-перше, Сміла офіційно стала містом і отримала відповідні права, по-друге, залізнична станція нашого міста отримала назву на честь Тараса Шевченка, яку має і нині. Про це йдеться у книзі «Сміла: край притясминський», яку видав колектив газети “Сміла”. Та це не всі події, які запам’яталися в історії нашого міста.

Так, 11 березня 1773 року містечку Сміла було надано магдебурзьке право, яке стало правовою основою місцевого самоврядування та юридично закріпило права і свободи громадян.

11 березня 1931 року було введено фізкультурний комплекс ГПО – «Готовий до праці і оборони» – програма фізичної підготовки в загальноосвітніх школах, професійних і спортивних організаціях СРСР. Здавання нормативів підтверджувалось особливими значками. Щоб отримати такий, потрібно було впоратися з виконанням певного набору вимог, наприклад: пробігти на швидкість стометрівку, стрибнути з вежі у воду, метнути гранату. Першими значківцями ГПО серед залізничної молоді стали Микола Тарасов, Євген Тарадей, Іван Уманець, Павло Животов, Микола Литвиненко, Олена Костюкова.

А 11 березня 1940 року, до річниці з дня народження Кобзаря, станція Бобринська була перейменована в станцію ім. Тараса Шевченка (так само як і паровозоремонтний завод). Але напис «Бобринська» на будівлі станції, як пригадують старожили, був ще в кінці війни.

Більше про історію Смілянщини читайте у книзі «Сміла: край притясминський».

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.