Податківці про застосування ставок екологічного податку у 2024 році

Особливості застосування ставок екологічного податку у 2024 році озвучила під час вебінару начальниця відділу адміністрування рентної плати та екологічного податку управління оподаткування юридичних осіб Юлія Ноздренко.

«Звертаю увагу, що з 1 січня 2024 року зросли ставки екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти. Наразі відбувається поетапне збільшення розміру ставок екологічного податку», – зазначила Юлія Олександрівна. – За податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року включно, ставки екологічного податку за скиди у водні об’єкти забруднюючих речовин становлять 90 відсотків ставок. У 2023 році ставка становила 60 відсотків».

Юлія Ноздренко додала, якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

У 2024 році бюджетні та небюджетні рахунки, які діяли у 2023 роц,і залишаються актуальними.

Крім того, з 1 січня 2024 року змінено рахунки лише для зарахування екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення – 19011000.

Головне управління ДПС у Черкаській області наголошує про необхідність подання податкових декларацій з рентної плати та екологічного податку за ІV квартал 2023 року за новими формами.

Граничний термін подання податкових декларацій – 9 лютого 2024 року, сплати податкових зобов’язань – 19 лютого 2024 року.

Детальніше на каналі «Допомога платнику»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.