Податківці перевірятимуть підприємців, які необґрунтовано підвищуватимуть ціни на товари

перевіркаГоловне управління ДПС у Черкаській області інформує, що відповідно до Закону України від 01.04.2022 № 2173-IX податковим органам тимчасово надано повноваження на здійснення державного контролю у сфері ціноутворення відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Відтепер і до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюватимуть контроль за дотриманням вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих, граничних цін та націнки, крім контролю цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг шляхом проведення фактичних перевірок.

Такі перевірки будуть проводитися, зокрема, у випадку:
отримання інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;
отримання письмового звернення покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Платників податків закликають не допускати необґрунтованого підвищення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість для населення, та попереджають про відповідальність – вилучення необґрунтовано одержаної виручки та штраф.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.