Підприємці Черкащини мають кілька днів для переходу на спрощену систему або іншу групу єдиного податку

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує: норми щодо переходу на спрощену систему та відмови від її застосування визначені ст.298 Податкового кодексу України.

Так, фізичні особи-підприємці – неплатники єдиного податку можуть перейти з ІV кварталу 2019 року на спрощену систему оподаткування шляхом подання відповідної заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до 16 вересня 2019 року включно (пп.298.1.4 ст. 298 Податкового кодексу України).

Посилання для завантаження заяви та на порядок подання заяви: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1537-11

Також шляхом подання заяви до 16 вересня включноплатники єдиного податку, за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом України для відповідної групи, можуть перейти з ІV кварталу 2019 року на іншу групу платника єдиного податку (п.п. 298.1.5 ст. 298 Податкового кодексу України).

Звертаємо увагу, за нормами Податкового кодексу України (пп. 291.5.8 ст. 291) не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої групиФОП, які на день подання заявимають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Згідно з п.14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

Отже, не зможуть перейти на спрощену систему оподаткування або обрати іншу групу єдиного податку підприємці, які на дату подання заяви мають заборгованість з ПДФО, військового збору, акцизного податку, ПДВ, ін. загальнодержавних податків, а також з єдиного податку, податку на майно – податку на нерухоме майно, земельного та транспортного податку та непогашену пеню. Вихід – завчасно, до подання заяви про застосування спрощеної системи, сплатити борг.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *