Нині в області середній розмір ставки орендної плати за людські паї становить 9,4% до нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Втім у деяких громадах цього показника не досягли або ж він занизький. Переглянути розміри ставок на місцях закликала керівництво ОТГ директор Департаменту фінансів Наталія Кравченко на зустрічі з головами громад-об’єднавців, інформує прес-служба Черкаської ОДА.
Зокрема, за її словами, не досягли середньообласного показника за рівнем орендної плати у 27 ОТГ. Низькою залишається ставка орендної плати за паї на території Смілянського, Шполянського, Чорнобаївського, Корсунь-Шевченківського та Жашківського районів.
Зокрема, на території Смілянщини занизький розмір орендної плати у Ротмістрівській ОТГ (5,1%) та Тернівській ОТГ (6,8%).
– Ситуація за місяць на краще не змінилась, – каже директор обласного Департаменту фінансів Наталія Кравченко. – Це, у свою чергу, свідчить про небажання окремих об’єднаних територіальних громад вжити необхідні заходи щодо підвищення фінансової спроможності за рахунок збільшення розміру орендної плати за використання земельних паїв. До цього часу, по області в 26 ОТГсільгосптоваро-виробники орендують земельні паї за ставкою 3-4,5% до грошової оцінки. Це недопустимо низька ставка орендної плати. В області товаровиробники вже заключають договори навіть під 12% і більше. А за останніми аукціонами, проведених Департаментом з передачі земельних ділянок в оренду, ставки вже досягли 180% річних до грошової оцінки.
Найбільші площі таких земельних паїв у Карашинській ОТГ – 3,9 тис. га. Лише за умови досягнення середньообласної ставки орендної плати бюджет громади додатково отримає близько 1 млн грн ПДФО.
Схожа ситуація на Смілянщині у Ротмістрівській ОТГ. За умови встановлення середньообласної орендної ставки за земельні паї, площею 3,1 тис. га бюджет громади додатково отримає 800 тис. грн.
Залишити відповідь